Visuitzetting in de Hulsterplas en Westerbouwlanden

Zondag, 8 december 2019

Voor dit winterseizoen stond er een visuitzet in de planning voor de Hulsterplassen en Westerbouwlanden. Op zondag 8 december heeft deze visuitzetting plaats gevonden. In totaal zijn er 80 karpers uitgezet in Nieuwleusen. De vissen zijn dit keer geleverd door Special Carp, deze vissen staan vooral voor de bekend om de fraaie beschubbing. Als eerste zijn er 11 vissen uitgezet in de Hulsterplassen. De Hulsterplassen zijn twee oude zandwinputten en bevatten een oud bestand karper dat we de laatste jaren regelmatig aanvullen met een kleine uitzet. Door dit met verschillende rassen te doen en in lage dichtheden, houden we een interessant bestand en hebben de vissen alle ruimte om uit te groeien tot prachtige vissen. Sinds 8 december zwemmen hier 4 schub- en 7 spiegelkarpers extra. De Westerbouwlanden is een woonwijk met de nodige kleine en grote waterpartijen, die allemaal met elkaar in verbinding staan. Een interessant (vis)water, mede omdat het op loopafstand van huis ligt voor veel (jeugdige) sportvissers. Hier zetten we karper in wat hogere dichtheden uit, aan de ene kant omdat dit een zeer geliefde vangst is voor veel sportvissers en aan de andere kant omdat de karper dan kan helpen met het onderhouden van het water. Veel water in de Westerbouwlanden is namelijk erg ondiep en groeit volledig dicht met waterplanten als je er niets aan doet. De karper is een vis die graag in de bodem wroet en ook waterplanten eet. Door hier een bepaalde hoeveelheid karper te hebben zwemmen, ontstaat er een balans tussen begroeide en open stukken water. Uit het visserijkundig onderzoek afgelopen jaar en de monitoring van de begroeiing is gebleken dat er voldoende ruimte was voor extra karper. Hier zijn nu 69 karpers uitgezet in een mix van schub- en spiegelkarper. Iedereen die heeft geholpen, nogmaals super bedankt voor jullie inzet! ****

Voor meerdere foto's zie facebook. www.facebook.com/hsvdevoorn/

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies